Karta lotu (teaser)

• administrators

Selection_050.png

• Co oznacza ta pierwsza z trzech czwórek? Pozostałe to - zgaduję - lajki (ulubione?) i komentarze.

• administrators

to jest ze sa wrzucone do lotu jakies fotki - sztuk 4 w tym przypadku ;)

• Moje poprawki:

karta-lotu-v2.png

• Więcej miejsca na nazwisko
    • Ikonka

• administrators

Dzięki, może wogóle weź Ty to rysuj a ja zajme sie spowrotem programowaniem, a nie bede udawał designera :P

• Widzę, że tu jest już większa koncepcja całościowa, to się nie będę wtryniał już teraz. Zwłaszcza że to się trzyma kupy, więc się nie boję że spieprzysz :)

• administrators

Selection_058.png
    wersja alternatywna

• Fajne tylko moje male ALE

1. czy moglby byc podany czas lotu jako dodatkowa info ?? ( wiem ze wtedy zrobi sie smietnik ) ALE wtedy nie trzeba bylo by wchodzic na dany lot zeby miec wszystkie info ktore potrzeba.
      2.mapja mogla by byc troszke mniejsza ale nie musi wtedy na jednej stronie zmiescilo by sie wiecej lotow .

i faktycznie ikonka fotografi jest lepsza moim zdaniem ta ktora zrobil kolega Kuba Sto

• administrators

Widzisz Robson zapomniałem o tym czasie lotu, bo też mnie w obecnym xcportalu denerwuje ze tego nie ma, i nie wiem czy chopaki były wisiorować czy zloty zaliczyły patrząć na lot… tylko nie wiem gdzie to dać. Można to dać jako kolejny wiersz tak jak jest Data i Skrzydło, ale myślałem też o ikonce gdzieś… tylko wtedy chyba będzie śmietnik właśnie

• administrators

Jeszcze przypomniałem sobie, że będą też loty z live trackingiem więc trzeba by je jakoś oznaczyć. Też jest alternatywna wersja liczników zdjęć i komentarzy

Selection_059.png

@Robsono przypomniałem sobie jszcze, że elementy pokazywane na karteczce (i wielu innych miejscach) mają być z założenia konfigurowalne, więc jeśli nie interesuje Cie skrzydło, a np czas lotu to będziesz mógł sobie ustawić. Niektórych nie interesuje czas loty tylko średnia prędkość na trasie… Niektórzy mają za to monitory 4K i mnóstwo miejsca i mogą włączyć wszystkie informacje

• administrators

wersja chyba ostateczna

Selection_001.png

• administrators

Jest jeszcze wersja mniejsza + rozłożenie na gridzie. Myślałem jescze o wersjach większych, ale to może zostać na kiedyś. Tak żeby najlepszy lot dnia zajmował całą szerokość, w drugim wierszu dwa kolejne loty na połowe szerokości, a potem jak tutaj 3 i 4.

Większa karteczka akurat wpasowuje sie tez idealnie w ekran komórki w pionie

Selection_062.png

• Czy jest taka możliwośc, żeby porównywac loty dwóch (trzech) pilotów, przez nałożenie “na siebie” tracków w czasie i przestrzeni. Chodzi mi o to, ze startując razem, wybieramy rózne warianty lotów, a przez porównywanie decyzji łatwiej znaleźc swoje błedy.

• administrators

Porównywanie lotów to nie ten temat - tu są tylko karteczki zamiast tabelek na dniu, startowisku itd. Jeśli chodzi o porównywanie lotów to całość jest budowana tak, żeby obsługiwać pokazywanie wielu tracków naraz. Nie wiem czy jest to rozpisane w jakimś osobnym wątku - chyba nie, ale temat jest mocno przemyślany tylko nie miałem kiedy narysować, a bez przykładu graficznego ciężko jest to opisać ;) musze machać przy tym dużo rękami i rysować na tablicy

• administrators

Swoją drogą powstała jeszcze jedna wersja tej karteczki Selection_010.png

• siema chwilke mnie nie bylo, ostatnia wersja jest ok tylko moze warto zmienic
    1do daty i godziny dodac czas lotu ogolny

a tak to jak juz pisalem SUPER extra !!

• administrators

Nie rozumiem co napisałeś :D co warto zmienić?

• zeby dodac czas lotu bo jest data i godzina startu a ogolny czas lotu ??
    tak po chlopskiemu ile ktos latal czasu w sumie, czy to byl zlot czy moze wisial 10 godzin

• Witam
    Pierwszy mój wpis tutaj, i nie chcę wam mieszać za bardzo, ale jako użytkownik i fan XCP pozwolę sobie wrzucić swoje uwagi. :)
    Czy nie dałoby się zupełnie rozdzielić lotów PPG od PG? Jak dla mnie “przelot PPG” to jakiś oksymoron. W ostateczności niech karteczka lotu PPG będzie w innym kolorze.
    Jeśli chodzi o dane dotyczące pojednyczego lotu to ja często patrzę na śednią prędkość, bo to sporo mówi o jakości przelotu, zwłaszcza zamkniętego. Więc ja poprosze czas lotu i śr. prędkość.
    pozdrawiam

• Popieram Marka co do PPG, co do czasu i co do średniej prędkości.

• administrators

A bo ta część nie została jeszcze narysowana, ostatnio stracilem zapał bo znowu wszyscy naobiecywali pomoc i znikli.

Plan był taki, żeby nad tymi karteczkamina górze gdzieś była możliwość wyboru plus możliwość zapamiętania wyboru, czyli jak nie chcesz widzieć wogole lotów ppg to sobie wylaczasz. Coś w stylu jak na obrazku poniżej.
    Ja rozumiem, że dla niektórych PPG jest bezsensu, ale z drugiej strony mnie tam ciekawi, że jacyś znajomi polecieli cośtam na PPG.
    Dodatkowe statystyki typu prędkość lotu czy czas będą dostępne też gdzieś w konfiguracji na tym ekranie. To jest niestety coś za coś. Dodatkowe dane to więcej miejsca zajmowanego, jak ktoś ma duży monitor to może sobie włączyć i 10 dodatkowych danych (max wysokość?) a jak ktoś nie ma miejsca to wystaczy mu jakieś minimum.

Selection_093.png

Zaloguj się, aby odpowiedzieć.