Meteo

• administrators

Sekcja do wyświetlania danych ze stacji Meteo

• wybór stacji meteo
    • dostęp do danych historycznych
    • możliwość podglądu danych historycznych na mapie lotów (ikonka z kierunkiem i prędkością wiatru)

Strona z aktualnymi danymi

• wykresy
    • tabelka

…trzeba dopisać reszte

Dev section

Renderowanie wykresów w SVG serverside+clientside. Po załadowaniu klienta wykresy robią się interaktywne. Do tworzenia wykresów używamy Paths-js

• Czołem!
    Wykresy po stronie klienta mogą być dowolnie wymyślne, ale user musi móc wybrać opcję simple/raw/plaintext, whatever. Nie każdy dysponuje Nexusem 5 czy SGS5 albo Note.

Co dalej:

• polskie opisy, zamiast angielskich, np Dt Avg Min Max Temp Press Humid Vbatt VSol
    • kolory dla wiatru: min, avg, max: zielony, niebieski, czerwony? teraz max jest niebieski a avg czerwony
    • czasem zdarza sie, ze legenda w cieśnieniu idzie w jakieś szalone miejsca po przecinku, ale to pewnie jak inny silnik zostanie zaciągnięty to będzie lepiej.

Przy tworzeniu strony weźcie też proszę pod uwagę możliwość wrzucenia fotki. Pracuję nad kamerką 2MPix.

Zdrówka
    Tomek

• administrators

Selection_002.png

Kreseczka nad wykresem pokazuje max wg wykresu. Dół wykresu zawsze 0. Strzałki pewnie inne i gęściej. To jest tylko podgląd szybki na stacje, a nei widok pełny oczywiście

technicznie:
    https://github.com/borisyankov/react-sparklines
    tam jest SparklinesReferenceLine type = custom

• Bardzo zacne te karty! Będzie widać na wykresie wiatr średni i minimalny? Czy będą wykresy dla temp, cisnienia,wilgotnosci itd?

• administrators

Ale tu jest tylko podgląd, więc chciałem dać tylko minimum, jak sie wlezie do środka to będzie reszta dostępna, chyba żeby zrobić tutaj też konfigurowalne co się ma wyświetlać…
    Ty chcialbys zeby tu byly 3 wykresy pod soba?

• Fajne.
    Jestem świeżo po projekcie wykresów stacji meteo, więc mam kilka przemyślanych rozwiązań do zaproponowania.

stacja-pogodowa-skrzyczne-psp.png
    http://psp.org.pl/skrzyczne-meteo/

• Główna informacja powinna być do odczytania jednym rzutem oka (kierunek i prędkość teraz) - kierunek jako tako jest, ale prędkości jest schowana
    • Data odczytu fajnie jakby była podana relatywnie (np. 30 sek temu). Data dodatkowo.
    • Skala osi Y wykresu powinna być stała, żeby wszystkie wykresy obok siebie miały łatwo porównywalne wartości. Ewentualnie zamiast tego (albo oprócz) można wykorzystać kolor (do prędkości wiatru). Ale na PSP kolor służy do czego innego, więc jest stała oś Y.

Tak na szybko:

karta-pogody-v2.png

Ale skoro to są znane startowiska, to może też warto by się pokusić o takie kółko z wartościowaniem kierunków? Coś typu:

karta-pogody-v3.png

• super opcja z kolorowym wykresem wszystko jest bardzo czytelne i nie tzreba się wpatrywać w cyferki. Jestem za :)

• Pierwszy raz wypowiem się na forum, a co :)

Moim zdaniem wykres ze strzałkami np. dla Skrzycznego jest zupełnie nieczytelny. Strzalki sie nakladaja i bardzo ciezko odczytac potrzebne nam informacje. Może to przez to, że jestem ścisły i techniczny, ale uważam że zwykły wykres jest najlepszą opcją. I tak min, avg i max na jednym wykresie ( wszystkie te informacje moim zdaniem są równie ważne) i kierunek na drugim wykresie. To nie ma wyglądać “wow” ani “trendy”, tylko ma być czytelne i dające nam pełny zasób informacji.

Kolejną sprawa, to wskazywanie pilotom czy dana siła i kierunek są odpowiednie. Pozostawmy to do własnej oceny. Dla jednego dana siła wiatru to już za mocno, dla drugiego jeszcze ok. Dane np. z Cietnia są wykorzystywane do wyboru spośród co najmniej 5 startowisk, więc informację, że akurat na Cietniu będzie dobrze bym pominął. Co innego gdy stacje bedziemy mieli na każdym startowisku.

To tyle, sory, że troche krytycznie, ale to mi na szybko przyszło do głowy.

Pzdr

Zaloguj się, aby odpowiedzieć.