Regulamin XCPortal 2016

• Zachęcony żywym odbiorem poprzednich postów, zgłaszam kolejne propozycje.

1. Termin na zgłoszenie lotu. Sprawa dość oczywista - brak takiego deadlinu obniża jakość rywalizacji sportowej. Zgaduję, że brak takiego zapisu to kwestia przeoczenia.

2. Definicja trójkata FAI. Nie wiadomo jak XCP liczy trójkąty (np. ile % domknięcia).

3. Metoda selekcja lotów do klasyfikacji. Nie wiem jak to działa teraz, ale proponuję wybierać kombinację najkorzystniejszą dla pilota. Tzn. jeśli np nie wykonał trójkąta płaskiego ale za to ma niewykorzystany faiowski, to go brać (z punktacją za płaski oczywiście).

Halo.

• administrators

Cześć,

przepraszam serdecznei za brak reakcji, zaraz pogonie reszte, żeby może ktoś więcej brał udział w tym wszystkim.

1. Rozumiem że mówimy o regulaminie bazowym czy konkursu xcportal?
      Generalnie to było pomyślane tak, że ten regulamin bazowy jest wiążący dla wszystkich konkursów które mają już własne regulaminy. Ale oczywiście jestem za tym, żeby co ważniejsze rzeczy przepisać. Tak więc

2. http://xcportal.pl/node/40068 - tam jest troche na około napisane, że 21 dni

3. Trzeba by napisać, muszę sprawdzić w kodzie ile to jest, ale z tego co pamiętam to żeby był fai to każdy bok musi mieć minimum 28%. Natomiast domknięcia jako takiego nie ma, chciałem to wprowadzić rok temu, ale z tego co pamiętam spotkało to jakieś problemy. Musze albo odszukać w mailach, albo może KAcper coś pamięta. Oczywiście możemy wrócić do dyskusji

4. Teraz generalnie jest wogole powalone bo byly te obowiazkowe loty z Polski, w 2016 planowalismy juz zrobienie spowrotem konkursow polska i swiat. Natomiast ta czesc co mowisz to jest zrobiona tak, ze na podstawie przelicznikow 1, 1.2 i 1.4 jest sprawdzane gdzie jest najwieksza ilsoc punktow i uznawany za ten typ lotu, a pozniej to juz poprostu przypisywanie tak, zeby bylo najwiecej punktow. Do tego tematu tez chetnie wroce, ale to trzeba by bylo rozpisac na osobne watki

Kto tam?

1. Wszystko jedno. Jeśli konstrukcja jest taka, że jest regulamin bazowy + dodatkowe do poszczególnych konkursów to OK, ale zapisu nie ma w żadnym z nich. Swoją drogą, w takim wariancie nie powtarzałbym zapisów w tych dodatkowych regulaminach bo to dokłada tylko czytania nic nie wnosząc merytorycznie.

2. Jeśli chodzi Ci o ostatni paragraf punktu 8, to jakbym naokoło tego nie próbował interpretować to nie znajduję nic o termine na zgłoszenie lotu.

3. No to wg mnie jest źle. Bo każdy trójkat FAI jest też trójkątem zwykłym, a oba są też przelotami otwartymi. Teraz jest tak, że czasem pilotowi nie opłaca się polecieć lepiej (np wrócić do startowiska) tylko wylądować. Nie powinno być zapisów powodujących coś takiego.

Dzięki za odpowiedź.

• Tak na szybko,

W pełni zgadzam się z trzecim punktem ostatniej wypowiedzi Kuby.
    Jeśli brakuje jakiegoś lotu do klasyfikacji, to powinien być brany inny. Ciężko to opisać na szybko bez przykładu:

Powiedzmy, że jest konkurs w którym trzeba zrobić trzy loty:

• FAI
    • plaski
    • open distance

Pilot wykonał 3 loty
    2 trójkąty FAI i jeden open distance.

Lepszy trójkąt powinien być zaliczony - jako FAI, a ten drugi, powinien być już przeliczony jako płaski.

Wiem, że właściwie powtórzyłem to co napisał Kuba, ale na głębsze analizy nie mam czasu.
    Zapiernicz mam. Spróbuje poswięcić tematowi więcej, ale no nie ma siły na ten moment.

• Czy w zwiazku z wprowadzeniem do regulaminu 14 dniowego okresu na wrzucenie lotu nie mozna starszych lotow traktowac z automatu jako niekonkursowe? Sporo ludzi traktuje xcportal jako ksiazke lotow i wrzuca nawet loty sprzed kilku lat.

pzdr,
    /Szymon

• To się wydaje rozsądne - z automatu niekonkursowe, jak starsze niż 14 dni, bez możliwości zmiany statusu. Pytanie do Lecha, czy może to tak oprogramować. Ja jestem na TAK.

• administrators

Myślę, że jest jakieś nieporozumienie bo dokładnie tak się dzieje. Loty można sobie wrzucać kiedy się chce, również te które mają 10 lat. W zależności od konkursu loty są dodawane do konkursów lub nie dodawane. Ponadto można zmienić status lotu z prywatnego na publiczny i na odwrót, oraz skasować lot do jakiegoś tam określonego czasu.
    Każdy konkurs ma swoje zasady dot czasu wrzucania lotów,. XCPortal miał to wprowadzone od kilku sezonów (może od początku). Obecnie XCPortal ma ustawione 21 dni, zdaje się że wynikało to z któregoś regulaminu

• OK, tak to opiszę w regulaminie XCP 2016. Lechu zobacz do repozytorium, bo to już tam dodałem w pkt. 5.

Zaloguj się, aby odpowiedzieć.