Tabela Życiówek

• Powtórzę pomysł jaki rzuciłem na facebooku:
    Proponuję nową tabelkę “Klasyfikacja Wszechczasów”. Taka sama jak główny ranking (6 lotów), z tym że bez podziału na sezony. Czyli wyniki zostają w tabeli dopóki nie poprawisz na lepsze, a nie resetują się z końcem sezonu.

• administrators

Czy 6 lotów liczonych wg mnożnikow 1/1.2/1.4 czy może po 6 lotów z każdego typu?
    Był też pomysł z tabelą kroczącą, czyli 6 lotów za ostatnie np 36 msc - czyli jutro jakiś lot może wypaść

• Chyba najlepiej takie loty jak w konkursie głównym, tylko po prostu bez ograniczeń co do terminu wykonania lotu.

• administrators

W sensie z przelicznikiem jak w konkursie głównym, bo cała reszta dotycząca obowiązkowych lotów danego typu to już nie ma sensu.

Czy nie dobrze by było zrobić podział osobno na loty w Polsce i na świecie, żeby jakieś z Polski się ostały w tej tabelce?

Co z klasami? Najłatwiej będzie zrobić poprostu open tym bardziej, że teraz jest serial, a kiedyś ludzi latali na competition.

• Dlaczego bez sensu? Mi sie podoba że zestaw lotów byłby taki sam jak w konkursie głównym. Załatwia to też loty w Polsce, no bo sa wymagane.

Albo inaczej - 6 lotów:

• trójkąt fai
    • trójkąt fai PL
    • trójkąt płaski
    • tójkąt płaski PL
    • otwarty
    • otwarty PL

Chyba bez klas - open. Bo faktycznie byłby problem z traktowaniem serial/open/competition, a może być jeszcze bardziej problematycznie z czasem.

• administrators

Chodzi o to, że jeśli chcesz robić tabele wszechczasów to musi być na tych samych zasadach przez te wszystkie czasy. Konkurs XCPortal zmienial się przez kilka lat, w tym roku był konkurs z obowiązkowymi lotami z PL. Więc chodziło mi o to, że nie ma sensu kopiować zestawu lotów z konkursu, bo w zeszłym konkursie były inne i w przyszłym bedą inne. Jeszcze dodtatkowo były loty dowolne które są różne.

6 lotów ma sens, rozumiem ze tabelka miałaby być wtedy posortowana po sumie lotów.

A co myślisz, żeby też zrobić jakieś miejsce na najlepsze loty fai/otwarte/trojkaty ale nie pogrupowane po osobie tylko ogolnie?

• Tak na marginesie, to zmienianie głównych zasad co sezon nie bardzo mi się podoba.

Ale co do tabeli życiówek, no tak to rozumiem, że tabela byłaby posortowana po sumie punktów pilota za te 6 lotów,

Tabela z najlepszymi lotami w danej kategorii to tez fajny pomysł. Ja lubię tabelki. Ale może lepiej jakby to była jedna z funkcjonalności tabelki “wszystkiego”. Tzn jest lista wszystkich wszystkich zgłoszonych lotów i można ją sobie sortować/filtrować jak bądź. Np. najlepsze trójkąty fai dziewczyn w latach 2013-2015.

A propos sortowania - wygenerowanie strony na XCPortalu z większą ilością lotów bardzo długo trwa. Nie wiem czy to kwestia braku cache’a czy powolnego JS’a, ale to coś co wymagałoby uwagi przy nowych tabelkach.

• administrators

Wiem, że długo trwa tzn jest zjebane, ale to było robione jak było mniej pilotów i poprostu było pisane na szybko, jak na tamte czasy wystarczyło teraz jest źle, dlatego część z konkursami jest planowana jako pierwsza do wymiany

• Pomysł Kuby bardzo mi się podoba, w końcu będzie można sobie zobaczyć jak to jest z tym naszym lataniem XC. Osobiście nie pamiętam swoich rekordów (bo niestety nie ma szału), ale chętnie przeanalizowałbym sprawę i działał w tym kierunku.

Sądzę, że trzeba podejść do sprawy TAK:

• sztywne i niezmienialne zasady punktowania lotów - stałe współczynniki,
    • ramy czasowe od początku istnienia XCP do teraz.
      Bez dodatkowych kategorii i bajerów. Ew. sortowanie i jakieś fajne filtry, tak żeby nie przekombinować, bo jak sądze, projekt ma być prosty w założeniach.

• administrators

A czemu ograniczone do ram czasowych istnienia XCP? Nie ma limitów na wrzucanie lotów obecnie - można sobie wrzucić lot sprzed 10 lat, on tylko nei jest uwzględniany w konkursach, ale wszędzie sie pojawia (startowisko, profil pilota, kalendarz). Czemu nie miałby sie też pojawić w tabelce wszechczasów?

• Popieram brak limitu czasowego. Też nie widzę powodu.

• Tabela z 6 lotów, ale rozpisana z kilometrów. Wtedy, nawet gdy zmieniają się współczynniki, to rekordowe loty mogą byc porównywane.
    Druga sprawa to rekordy z poszczególnych startowisk - ale to już chyba za duzo szczescia :)

• Nie wiem jaki jest sens zmieniania współczynników co sezon ale mniejsza z tym. Nie brałbym ich pod uwagę a tak jak pisze Piotr zrobić przelicznik kilometrów i podział na trzy kategorie FAI, płaski i otwarty. Pozostaje pytanie jak i czy w ogóle wprowadzać podział na klasy. Fajnie by było żeby z każdy z tzw. średniaków miał jakiś cień szansy żeby się tam znaleźć. Jeżeli podziału nie będzie to będzie to tablica dla kilku najlepszych pilotów i będzie nuda.

• administrators

Siwy, ale to jest tabela wszechczasów :) z jednej strony rozumiem, że chciałbyś się tam znaleść i można pomyśleć o FUN/SPORT ale też jest druga strona tego wszystkiego. Klasy się zmieniają. Było OPEN już nie ma, ma być taka kategoria osobna w której już nikt nie lata? Co z CCC (czy jak to się tam nazywa).Samo dorobienie zakładek z klasami nie powinno stanowić problemu jak bedzie juz reszta

• Dlatego właśnie pod znakiem zapytania postawiłem pytanie czy jest sens to wprowadzać. Można zamiast podziału klas zrobić po prostu tablicę na 10 czy 15 miejsc i wtedy szanse będą większe dla takich bolków jak ja :). 200 zdarza się rzadko 300 jeszcze rzadziej ale 100+ już będzie większa szansa.
    Chyba, że założenie jast takie że ma być to dla asów wszech czasów wtedy walimy 5 miejsc i zimą oglądamy sobie je przed snem.

Zaloguj się, aby odpowiedzieć.