Listy lotów

• administrators

Obecnie na XCPortalu listy lotów są tabelkami. Z celowych przyczyn wszystkie listy mają różne kolumny, żeby nie powtarzać niepotrzebnie danych. Np na liscie lotów pilota nie ma kolumny z nazwiskiem, a na startowisku nie ma kolumny z miejscem startu. Teraz nie jestem już przekonany czy to był trafny pomysł, bo z jednej strony jest to niepotrzebne powtarzanie, a z drugiej nie mamy uniwersalnego komponentu który byłoby łatwo utrzymywać.
    Proponuję zatem zrobienie uniwersalnego kompontentu do pokazywania listy lotów. Dodatkowo proponuje zrobienie dwóch sposobów wyświetlania lotów, jeden to by była klasyczna tabelka, a drugi karteczki. Możliwośc przełączania między nimi. Karteczki mają ten plus, że jak sie je dobrze wymyśli to mogą nawet pokazywać małą mapkę lub wykres.

Obecne możliwe listy lotów to:

• Pilot
    • Startowisko
    • Dzień (tabela dzienna)
    • Skrzydło
    • Ostatnio dodane loty

Informacje które można wyświetlić na liście lotów:

• Imię i nazwisko
    • Startowisko
    • Miejsce lądowania
    • Data lotu
    • Godzina startu
    • Godzina lądowania
    • Kraj startu
    • Skrzydło wraz z producentem
    • Punkty za przelot
    • Typ przelotu
    • Długość lotu
    • Mapka z lotem
    • Wykres wysokości

Raczej nie ma sensu wyswietlać wszystkiego trzeba więc coś wybrać. Był też pomysł, żeby można było sobie skonfigurować co ma być wyświetlane per-user, ale nie wiem czy to nie za duże wyzwanie jeśli chodzi o design

• administrators

• 3.jpg 2.jpg 1.jpg

• administrators

@Mały trzeba żebyś zrobił ikonki typów przelotów w SVG i podesłał

• Ja mam propozycję, żeby ikonki typów przelotów bardziej się różniły od siebie - chodzi mi o docel-powrót i FAI. Konkretnie, żeby trójkąt płaski był bardziej płaski.

• administrators

Zaproponuj, nawet na kartce ;)

• trójkąty.png

Coś takiego. Niewielka różnica ale myślę, że powinno być czytelniej.

• oki postaram się zrobić i podeślę na forum do akceptacji

• administrators

ja bym jeszcze zrobil ze otwarty nie byl kreska, bo tak naprawde to jest lot po 3ch punktach a nie otwarty

• administrators

Selection_086.png narysowałem w końcu to sam, @jerzu teraz jest ok?

Zaloguj się, aby odpowiedzieć.